دسته‌بندی نشده

معرفی و انتخاب بهترین دستگاه روتاری دندانپزشکی

معرفی و مقایسه بهترین دستگاه روتاری دندانپزشکی

همانطور که می دانید اندو(درمان ریشه) یکی از درمان های اصلی و اساسی دندانپزشکی می باشد که سالانه بیماران زیادی به دلیل پوسیدگی زیاد دندان و آسیب به بافت دندانی به مطب ها و کلینیک های دندانپزشکی مراجعه می کنند. شناخت بهترین دستگاه روتاری دندانپزشکی در درمان ریشه (عصب کشی) در کنار مهارت و تجربه پزشک برای درمان بهتر و دقیق تر از اهمیت بالایی برخوردار است که در مقاله دستگاه روتاری دندانپزشکی به صورت کامل به معرفی این دستگاه پرکاربرد پرداخته شد.

به دلیل پرکاربرد بودن و استفاده زیاد دندانپزشکان از این دستگاه، خرید بهترین دستگاه روتاری دندانپزشکی اهمیت بالایی دارد و دستگاه مورد نظر باید با دقت زیادی خریداری شود که امروز مجموعه دنتی اسمایل قصد دارد تا به معرفی و انتخاب بهترین دستگاه روتاری دندانپزشکی موجود در ایران بپردازد.

دستگاه اندو روتاری دندانپزشکی و کاربرد آن

بهترین برندهای دستگاه اندو روتاری

نکته مهم در انتخاب بهترین دستگاه روتاری دندانپزشکی، سرعت بالا و کارکرد آسان دستگاه می باشد، زیرا این دستگاه با تولید حرکات ریز و حساس باعث خالی شدن پالپ آسیب دیده و بخش های عفونی از داخل کانال دندان می شود؛ همین حرکات سبب افزایش سرعت تخلیه داخل کانال و عصب کشی سریع تر و دقیق تر خواهند شد

همین حرکات سریع،درد بیمار را پس از اندو تا حد چشمگیری کاهش می دهند.اکنون به معرفی و خرید بهترین دستگاه های روتاری دندانپزشکی می پردازیم.

معرفی کامل بهترین دستگاه روتاری دندانپزشکی

می دانید که دستگاه روتاری دندانپزشکی نیز مانند سایر دستگاه ها و تجهیزات دندانپزشکی ساخت کمپانی های مختلفی می باشند و در انواع گوناگون در بازار وجود دارند.

معرفی بهترین دستگاه روتاری دندانپزشکی

دستگاه‌ های روتاری ساخت کشور چین

بهترین برندهای روتاری ساخت کشور چین ذر بازار ایران که دارای خدمات مناسب فروش و پس از فروش هستند عبارتند از:

 • برند وودپیکر WoodPecker
 • برند ایتیس Eighteeth
 • برند کوکسو Coxo
 • برند ریفاین Refine

دستگاه های روتاری ساخت کشور کره جنوبی

بهترین برندهای روتاری ساخت کشور کره جنوبی ذر بازار ایران که دارای خدمات مناسب فروش و پس از فروش هستند عبارتند از:

 • برند میکرو ان ایکس Micro NX
 • برند ماراتن Marathon
 • برند متا Meta

دستگاه های روتاری ساخت کشور ژاپن

بهترین برندهای روتاری ساخت کشور ژاپن ذر بازار ایران که دارای خدمات مناسب فروش و پس از فروش هستند عبارتند از:

 • برند ان اس کا NSKا

اکنون به معرفی مدل ها و مشخصات فنی هر یک از مدل ها خواهیم پرداخت:

دستگاه های اندو روتاری برند وودپیکر WoodPecker

کمپانی وودپیکر یکی از کمپانی‌های معروف و مطرح شده در میان دندانپزشکان می باشد و در کشور چین قرار دارد.این کمپانی توانسته با ارائه انواع تجهیزات دندانپزشکی اعم از رادیوگرافی های پرتابل دندانپزشکی، سنسور های RVG، دستگاه های فسفرپلیت دندانپزشکی، دستگاه اپکس فایندر، لایت کیور دندانپزشکی و… جایگاه ویژه ای را در میان دندانپزشکان پیدا کند. در مقاله معرفی و انتخاب بهترین دستگاه روتاری دندانپزشکی دستگاه های روتاری وودپیکر شامل سه مدل می باشند که عبارتند از:

اندو روتاری وودپیکر Woodpecker مدل Endo Smart

دستگاه روتاری وودپیکر مدل Endo Smart دارای طراحی ارگونومیکی و بسیار خاص می باشد.این روتاری از نوع فایبراپتیک می باشد که بصورت منحصر به فرد ساخته و تولید شده است.ظرافت و نازکی و وزن سبک این دستگاه سبب کارکرد آسان تر دندانپزشک می شود و همچنین قابلیت چرخش آنگل این روتاری امکان کارکرد برای دندانپزشکان چپ دست را نیز مهیا کرده است.سرعت این دستگاه قابل تنظیم بین 625-125 دور در دقیقه و گشتاور آن متغیر بین 9/3-6/0 نیوتن بر سانتی متر  می باشد.این اندو روتاری به دلیل رضایت دندانپزشکان و هم چنین کارکرد عالی و قیمت مناسب در معرفی و انتخاب بهترین دستگاه روتاری دندانپزشکی به شما پیشنهاد می شود.

قیمت دستگاه روتاری وودپیکر مدل Endo Smart حدودا 19 میلیون تومان می باشد.

اندو روتاری وودپیکر Woodpecker مدل Endo Smart Plus

دستگاه روتاری وودپیکر مدل Endo Smart Plus دارای موتور بدون ذغال است که این ویژگی سبب عملکرد،دقت و دوام بالاتر دستگاه می شود و در معرفی و انتخاب بهترین دستگاه روتاری دندانپزشکی معرفی این دستگاه الزامی است.این اندو روتاری جزو دستگاه های بدون سیم دارای استند می باشد و گشتاور این دستگاه از 0.4 تا  5 نیوتن و سرعت چرخش دستگاه از 100 تا 1200 دور هر دقیقه متغیر است.

روتاری Endo Smart Plus دارای 9 حافظه می باشد و این دستگاه امکان کارکرد با انواع فایل روتاری را دارا است.اگر به دنبال یک دستگاه با سرعت چرخش بالا و قابل تنظیم می باشید مجموعه دنتی اسمایل این اندو روتاری را به شما پیشنهاد می دهد.

قیمت دستگاه روتاری وودپیکر مدل Endo Smart Plus در حدود 24 میلیون تومان می باشد.

اندو روتاری وودپیکر Woodpecker مدل Endo Pace

روتاری وودپیکر مدل Endo Pace یکی از ظریف ترین و سبک ترین اندو روتاری های موجود در بازار می باشد که وزن هندپیس این دستگاه تنها 106 گرم می باشد و برای دندانپزشکان کارکرد راحتی را خواهد داشت.سرعت چرخش این اندو روتاری قابل تنظیم و بین 100 تا 1500 دور در دقیقه و گشتاور آن بین 0.4 تا 4.2 نیوتن بر سانتی متر مربع می باشد.این دستگاه دارای 4 مد کاری بوده و قابلیت کارکرد با انواع فایل های موجود در بازار در برندهای گوناگون را دارد.این دستگاه در بین دیگر مدل های اندو روتاری وودپیکر از سرعت چرخش بالاتری برخوردار می باشد.

قیمت دستگاه اندو روتاری وودپیکر مدل Endo Pace در حدود 21 میلیون تومان می باشد که به دلیل قیمت مناسب و کیفیت مطلوب و رضایت بالا در معرفی و انتخاب بهترین دستگاه روتاری دندانپزشکی مجموعه دنتی اسمایل این اندو روتاری را به شما پیشنهاد می دهد.

اندو روتاری وودپیکر Woodpecker مدل Endo Gold Plus

اندو روتاری وودپیکر مدل Endo Gold+ یکی از جدیدترین دستگاه های کمپانی وودپیکر می باشد که با طراحی خاص و بسیار مدرن تولید شده است.این دستگاه روتاری دارای تورک 0.6 تا 5 نیوتن بر سانتی متر مربع و سرعت چرخش 100 تا 1000 دور در هر دقیقه می باشد.این روتاری دارای صفحه نمایش OLED،کالیبراسیون خودکار و قابلیت هشدار صوتی می باشد.

قیمت دستگاه اندو روتاری وودپیکر مدل Endo Gold+ در حدود 15 میلیون تومان است.

دستگاه های اندو روتاری برند ایتیس Eighteeth

کمپانی ایتیس یکی از شرکت های سازنده محصولات و تجهیزات دندانپزشکی در کشور چین می باشد که در مدت زمانه 8 ساله توانسته است با نوآوری و خلاقیت در تولید تجهیزات دندانپزشکی جایگاه خوبی را در بازار و میان دندانپزشکان پیدا کند.محصولات این کمپانی از کیفیت عالی و قیمت مناسبی برخوردار هستند و خدمات پس از فروش بسیار عالی به محبوبیت این کمپانی افزوده است.هم اکنون کمپانی ایتیس دارای 14 دسته محصول اعم از اندو روتاری، اپکس فایندر،لایت کیور،رادیوگرافی دندانپزشکی،سنسور RVG ، اسکنر داخل دهانی و…می باشد که اکنون در مقاله معرفی و انتخاب بهترین دستگاه روتاری دندانپزشکی به بررسی بهترین دستگاه های اندو روتاری این کمپانی خواهیم پرداخت.

اندو روتاری ایتیس Eighteeth مدل E-Connect Pro

این دستگاه اندو روتاری دقت بالایی در اندازه گیری دارد و میزان دقت دستگاه 0.1 میلی متر است و به همین دلیل در معرفی و انتخاب بهترین دستگاه روتاری دندانپزشکی یکی از پیشنهادات مجموعه دنتی اسمایل به دندانپزشکان می باشد.تورک یا گشتاور این دستگاه بین 0.5 تا 4 نیوتن بر سانتی متر قابل تنظیم و سرعت گشتاور آن بین 120 تا 650 دور در دقیقه می باشد.

دستگاه اندو روتاری ایتیس مدل E-Connect Pro دارای هد کوچک و زاویه مینیاتوری می باشد که امکان دید بهتر و دسترسی آسان تر را برای دندان های عقب برای دندانپزشک فراهم می کند.این دستگاه با طراحی ارگونومیکی و وزن سب دارای کارکرد بسیار راحتی می باشد و هم چنین صفحه نمایش بر روی هندپیس دستگاه تعبیه شده است.

دستگاه اندو روتاری ایتیس مدل E-Connect Pro به دلیل رضایت بالا و پیشنهاد اول اساتید دانشگاه های علوم پزشکی در معرفی و انتخاب بهترین دستگاه روتاری دندانپزشکی دارای جایگاه ویژه ای می باشد و از دیگر ویژگی های قابل توجه این دستگاه اندو روتاری می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • گشتاور معکوس خودکار
 • موتور کم صدا
 • مجهز به هشدار صوتی
 • امکان کالیبراسیون خودکار
 • مجهز به تکنیک اندازه گیری چند فرکانسی

قیمت دستگاه اندو روتاری ایتیس مدل E-Connect Pro هم اکنون در حدود 18 میلیون و 500 هزار تومان می باشد که این دستگاه به دلیل کارایی بی نظیر و هم چنین رضایت بالا و قیمت مقرون به صرفه در معرفی و خرید بهترین دستگاه روتاری دندانپزشکی حتما پیشنهاد می شود.

دستگاه های اندو روتاری برند کوکسو Coxo

یکی از مدل های پرفروش دستگاه اندو روتاری برند کوکسو مدل C Smart Mini می باشد و همانطور که می دانید این دستگاه ساخت کشور چین است.این دستگاه روتاری دارای 5 حافظه داخلی می باشد و گشتاور آن قابلیت تنظیم از  0.6 تا 3.9 n/cm را دارا است و هم چنین سرعت چرخش این دستگاه روتاری از 125 تا 625 دور در دقیقه قابل تنظیم می باشد.

این اندو روتاری قابلیت چرخش آنگل را دارا است که این ویژگی امکان کار برای دندانپزشکان چپ دست را نیز علاوه بر دندانپزشکان راست دست فراهم می سازد.

این دستگاه به دلیل قیمت مناسب و ضمن اینکه برندی نام آشنا است قطعا یکی از پیشنهادات دنتی اسمایل در معرفی و انتخاب بهترین دستگاه روتاری دندانپزشکی می باشد که از دیگر ویژگی‌های دستگاه اندو روتاری C Smart Mini می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • امکان کالیبراسیون خودکار توسط خود دستگاه
 • مجهز به هشدار صوتی در طول اندازه گیری
 • دارای تکنیک اندازه گیری چند فرکانسی
 • مجهز به صفحه نمایش با قابلیت چرخش

قیمت دستگاه اندو روتاری کوکسو Coxo مدل C Smart Mini در حال حاضر در حدود 17 میلیون تومان می باشد.

دستگاه های اندو روتاری برند ریفاین Refine

یکی از جدیدترین دستگاه های اندو روتاری برند ریفاین مدل iMotor می باشد که ساخت کشور چین است.این دستگاه روتاری دارای سرعت با قابلیت تنظیم از 150 تا 650 دور در دقیقه و هم چنین گشتاور بین 1 تا 3 نیوتن بر سانتی متر می باشد.

اندو روتاری Refine مدل iMotor دارای 3 مد کاری و هد کوچک با قابلیت چرخش 360 درجه است.

قیمت دستگاه اندو روتاری ریفاین Refine مدل iMotor  اکنون در حدود 16 میلیون و 500 هزار تومان می باشد.با توجه به جدید بودن این محصول در بازار و بازخورد عالی در بازه زمانی بسیار کوتاه در معرفی و انتخاب بهترین دستگاه روتاری دندانپزشکی،این اندو روتاری به عنوان یکی از دستگاه های جدیدالورود اما با کیفیت مطلوب به شما پیشنهاد می شود.

دستگاه های اندو روتاری برند میکرو ان ایکس Micro NX

در معرفی و انتخاب بهترین دستگاه روتاری دندانپزشکی نام دستگاه اندو روتاری میکرو ان ایکس Micro NX مدل Endoit جایگاه بسیار ویژه ای را دارا می باشد.این دستگاه ساخت کشور کره ی جنوبی بوده و از محصولات کمپانی نام آشنا Micro NX می باشد که از لحاظ مشخصات فنی و کاربرد درمانی بسیار گزینه خوبی برای خرید دستگاه روتاری دندانپزشکی است.

این دستگاه دارای 5 مد کاری و 8 برنامه حافظه داخلی می باشد و از لحاظ سرعت نیز قابل تنظیم بین 120 تا 500 دور در دقیقه و همچنین گشتاور و تورک قابل تنظیم از 0.5 تا 4 نیوتن بر سانتی متر می باشد.این دستگاه هد و گیربکس با ضریب گشتاور 1:15 با قابلیت تنظیم دستی را نیز دارد.

این محصول از کمپانی Micro NX را می توان در زیر گروه معرفی و خرید بهترین دستگاه روتاری دندانپزشکی جای داد و قیمت حدودی این دستگاه تقریبا 24 میلیون تومان می باشد.

دستگاه های اندو روتاری برند ماراتن Marathon

برند ماراتن یکی از پر فروش ترین برند های شناخته شده در بین دستگاه های اندو روتاری موجود در ایران می باشد که توانسته است طرفداران زیادی را به خود اختصاص دهد.دستگاه اندو روتاری Marathon دارای دو مدل می باشد که عبارتند از:

دستگاه اندو روتاری ماراتن Marathon مدل Endo E Class

این دستگاه اندو روتاری یکی از دستگاه های با سیم و ساخت کشور کره جنوبی می باشد که در معرفی و انتخاب بهترین دستگاه روتاری دندانپزشکی به دندانپزشکان پیشنهاد می شود.نوع هندپیس اندو روتاری ماراتن مدل Endo E Class از نوع غیرفایبراپتیک می باشد و تورک آن از 0.5 تا 9.9 نیوتن بر سانتی متر و سرعت چرخش دستگاه از 70 تا 1100 دور در دقیقه قابل تنظیم است.

از دیگر ویژگی های این دستگاه اندو روتاری می توان به امکان کالیبراسیون خودکار،پروب قابل اتوکلاو،تکنیک اندازه گیری چند فرکانسی،کنترل اتوماتیک سرعت و گشتاور و هم چنین سیستم آلارم اندازه گیری اشتباه اشاره کرد.

قیمت دستگاه اندو روتاری ماراتن Marathon مدل Endo E Class هم اکنون در حدود 27 میلیون تومان می باشد.

دستگاه اندو روتاری ماراتن Marathon مدل Endo A Class

این دستگاه اندو روتاری ساخت کشور کره جنوبی می باشد و دارای هندپیس non optic می باشد و دارای تعداد 5 حافظه برنامه داخلی است.سرعت چرخش این دستگاه از 140 تا 500 دور در دقیقه و گشتاور آن از 0.3 تا 3 نیوتن بر سانتی متر قابل تنظیم می باشد.

این دستگاه بدون سیم می باشد و به دلیل چرخش آنگل برای دندانپزشکان چپ دست نیز قابل استفاده می باشد.از دیگر ویژگی های این دستگاه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • امکان کالیبراسیون خودکار
 • تکنیک اندازه گیری چند فرکانسی
 • آنگل و پروب قابل اتوکلاو
 • کنترل اتوماتیک سرعت و گشتاور
 • سیستم آلارم اندازه گیری اشتباه
 • آلارم باتری

قیمت اندو روتاری مارتن مدل Endo A Class هم اکنون در حدود 25 میلیون تومان می باشد و در حال حاضر در بازار موجود نمی باشد.

دستگاه های اندو روتاری برند متا Meta

در معرفی و انتخاب بهترین دستگاه روتاری دندانپزشکی دستگاه اندو روتاری برند متا Meta مدل Endo Smart 100 یکی از قدیمی ترین دستگاه های موجود و به عنوان یکی از پیشکسوت های دستگاه های اندو روتاری معرفی می شود.

این دستگاه اندو روتاری ساخت کشور کره جنوبی می باشد و دارای 9 حافظه داخلی و دو مد کاری می باشد.سرعت چرخش این دستگاه 250 تا 800 دور در دقیقه و تورک آن 0.6 تا 6.4 نیوتن بر سانتی متر قابل تنظیم است.از دیگر ویژگی های این دستگاه می توان به پوشش دهی تمامی فایل ها،هد قابل اتوکلاو،کالیبراسیون خودکار،هشدار صوتی و خاموش شدن خودکار در صورت عدم استفاده از دستگاه می باشد.

این دستگاه هم اکنون در بازار موجود نمی باشد و قیمت دستگاه اندو روتاری متا مدل Endo Smart 100 به صورت حدودی 40 میلیون تومان می باشد.

دستگاه های اندو روتاری برند ان اس کا NSK

برند NSK یکی از کمپانی های محبوب ژاپنی در میان دندانپزشکان می باشد که محصولات این کمپانی همیشه طرفداران زیادی در بازار دارد به طوری که در صورت عدم موجودی دستگاه های این برند در کشور ایران بسیاری از دندانپزشکان محصول مورد نظر را پیش خرید می نمایند. کیفیت،قیمت مناسب با توجه به کارایی دستگاه و هم چنین خدمات پس از فروش از مواردی است که سبب محبوبیت برند NSK در آسیا و اروپا شده است. طبیعتا در انتخاب بهترین دستگاه روتاری دندانپزشکی برند NSK جایگاه ویژه ای دارد.

دستگاه های اندو روتاری برند NSK  به دو مدل تقسیم می شوند که عبارتند از:

دستگاه اندو روتاری NSK مدل Endo Mate DT

یکی از دستگاه های پیشنهادی در انتخاب بهترین دستگاه روتاری دندانپزشکی اندو روتاری NSK مدل Endo Mate DT می باشد زیرا در ساخت این دستگاه از تجهیزات درجه یک با رعایت کامل اصول استاندارد و ایمنی استفاده شده است.این دستگاه ساخت کشور ژاپن می باشد و نوع هندپیس آن غیرقابراپتیک است.

تورک این اندو روتاری قابل تنظیم و از 0.8 تا 6.5 نیوتن بر سانتی متر و سرعت چرخش نیز از 100 تا 650 دور در دقیقه به صورت قابل تنظیم می باشد.این اندو روتاری در اندازه کوچک و با وزن حدود 92 گرم طراحی شده است و در 6 حالت قابل تنظیم می باشد.این دستگاه شارژی بوده و دارای استند شارژ می باشد و با هر بار شارژ کامل امکان 3 ساعت کارکرد بی وقفه را به دندانپزشک می دهد.از دیگر ویژگی های این دستگاه اندو روتاری می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • وزن سبک و طراحی ارگونومیکی
 • دارای صفحه نمایش LCD
 • قابلیت برگشت خودکار
 • دارای هشدار صوتی
 • امکان کالیبراسیون خودکار
 • مجهز به صفحه کلید یا پانل کنترل
 • امکان اتصال به پدال
 • امکان استفاده از برق شهری علاوه بر باطری

قیمت دستگاه اندو روتاری NSK ان اس کا مدل Endo Mate DT هم اکنون در حدود 50 میلیون تومان است اما لازم به ذکر است که به دلیل عدم موجودی دستگاه در ایران قیمت مشخصی برای دستگاه عنوان نشده است.

دستگاه اندو روتاری NSK مدل Endo Mate AT

در معرفی و انتخاب بهترین دستگاه روتاری دندانپزشکی دستگاه اندو روتاری NSK مدل Endo Mate AT یکی از دستگاه های پیشنهادی می باشد. این اندو روتاری ساخت کشور ژاپن است و دارای سرعت چرخش قابل تنظیم 100 تا 1300 دور در دقیقه و گشتاور(تورک) 0.8 تا 7 نیوتن بر سانتی متر(قابل تنظیم) می باشد.

این دستگاه اندو روتاری دارای طراحی ارگونومیکی و وزن سبک می باشد و هم چنین قابلیت اتصال به انواع اپکس فایندرهای NSK را نیز دارا است.اندو روتاری Endo Mate AT دارای ویژگی های زیادی می باشد که برخی از این موارد عبارتند از:

 • دارای هد قابل اتوکلاو
 • دارای صفحه نمایش LCD
 • امکان تنظیم گشتاور
 • کنترل خودکار سرعت چرخش و گشتاور
 • مجهز به هشدار صوتی
 • قابلیت برگشت خودکار
 • کالیبراسیون خودکار
 • امکان اتصال به پدال
 • دارای صفحه کلید یا پانل کنترل

قیمت دستگاه اندو روتاری NSK ان اس کا مدل Endo Mate AT در حدود 70 میلیون تومان می باشد اما لازم به ذکر است که به دلیل عدم موجودی دستگاه در ایران قیمت مشخصی برای دستگاه عنوان نشده است.

در مقاله معرفی و انتخاب بهترین دستگاه روتاری دندانپزشکی،به نقد و بررسی پرفروش ترین دستگاه های اندو روتاری پرداخته شد که این بررسی با توجه به موارد مختلفی اعم از موارد زیر صورت گرفته است که این موارد عبارتند از:

 • پرفروش ترین دستگاه های اندو روتاری دندانپزشکی
 • پرطرفدارترین دستگاه های اندو روتاری دندانپزشکی
 • با کیفیت ترین دستگاه های اندو روتاری دندانپزشکی
 • قیمت های متفاوت دستگاه های اندو روتاری دندانپزشکی با توجه به کیفیت و کمپانی سازنده و ویژگی های دستگاه
 • خدمات پس از فروش دستگاه های اندو روتاری دندانپزشکی

پیشنهاد می شود که قبل از خرید دستگاه، مقاله معرفی و انتخاب بهترین دستگاه روتاری دندانپزشکی به صورت کامل مطالعه شود و در صورت نیاز و کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان مجموعه دنتی اسمایل تماس گرفته شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *