دسته‌بندی نشده

معرفی و خرید بهترین دستگاه موتور ایمپلنت دندانپزشکی 2023

معرفی، مقایسه و خرید بهترین موتور ایمپلنت دندانپزشکی در سایت دنتی اسمایل

برای درک کاربردِ دستگاه موتور ایمپلنت دندانپزشکی به معرفی و خرید بهترین موتور ایمپلنت دندانپزشکی به توضیح مختصری در رابطه با ایمپلنت دندان خواهیم پرداخت.

آشنایی با ایمپلنت دندان

انسان در طول زندگی به دلایل مختلفی مانند تصادف، ورزش، عدم رعایت بهداشت دهان و دندان و ….ممکن است دندان طبیعی خود را از دست دهد. برای جایگزین کردن دندان از دست رفته و حل مشکل بی دندانی روش های مختلفی اعم از دندان مصنوعی، بریج دندان و یا ایمپلنت دندان وجود دارد که در حال حاضر یکی از بهترین راه حل‌ها و روش‌های درمانی ایمپلنت دندان می باشد.

در ایمپلنت دندان ابتدا عکس CBCT و سنجش میزان تراکم استخوان توسط دندانپزشک تجویز می شود و بیمار می بایست با مراجعه به مرکز تصویربرداری و رادیولوژی موارد لازم را تهیه کند.

دندانپزشک با توجه به شرایط عکس CBCT فول فک، دندان های مورد نظری را که قرار است ایمپلنت انجام شود تحت جراحی قرار می دهد. در ابتدا فیکسچر جایگزین ریشه طبیعی دندان انسان می شود و بعد از گذشت حدود 2 الی 3 ماه، اباتمنت با سایز متناسب جایگذاری می شود و برای سفت شدن فیکسچر و هم چنین شکل گیری لثه دور اباتمنت مجددا با توجه به نظر دندانپزشک معالج نیاز به گذشت 1 الی 3 ماه می باشد.

در مرحله آخر دندانپزشک از ناحیه درمان قالبگیری انجام داده و تاج دندان باید توسط لابراتوار ساخته شود و پس از ساخت تاج دندان، دندانپزشک با استفاده از مواد دندانپزشکی مورد نیاز تاج دندان را بر روی اباتمنت قرار می دهد.

دستگاه موتور ایمپلنت دندانپزشکی

دندانپزشک برای ایمپلنت دندان و انجام جراحی و جایگذاری فیکسچر در داخل فک بیمار باید از دستگاه موتور ایمپلنت دندانپزشکی استفاده نماید. در جراحی ایمپلنت مهارت و تجربه کافی دندانپزشک اهمیت زیادی دارد و علاوه بر این موضوع استفاده دندانپزشک از دستگاه موتور ایمپلنت مناسب و با کیفیت و هم چنین استفاده از مرغوب ترین وسایل مورد نیاز ایمپلنت دندان از اهمیت بالایی برخوردار است که تیم دنتی اسمایل در این مقاله به بررسی کامل مشخصات فنی، ویژگی ها، مزایا و معایب دستگاه موتور ایمپلنت می پردازد.

خرید دستگاه موتور ایمپلنت دندانپزشکی

دندانپزشکان در خرید دستگاه موتور ایمپلنت باید به معیارهای مختلفی توجه داشته باشند که این موارد عبارتند از:

 • نام کمپانی و برند
 • سرعت دستگاه موتور ایمپلنت
 • میزان تورک(گشتاور)
 • حجم خروجی پمپ سرم(میلی لیتر در دقیقه)
 • تعداد حافظه(Memory) پیش فرض
 • نوع پدال
 • دارای اپتیک LED
 • صفحه نمایش رنگی لمسی و یا ساده
 • نوع هندپیس میکروموتور
 • تنظیم گشتاور خودکار
 • نوع کالیبراسیون خودکار
 • وزن هندپیس میکروموتور
 • قیمت دستگاه موتور ایمپلنت
 • خدمات پس از فروش دستگاه
 • گارانتی دستگاه موتور ایمپلنت

نام کمپانی و برند

یکی از مواردی که بسیار مهم است نام کمپانی, برند دستگاه و پیشینه آن می‌باشد که در اینجا نام برخی از موتور ایمپلنت های دندانپزشکی شناخته شده در اروپا و البته در ایران را ذکر می کنیم.برخی از این برند ها عبارتند از:

 • NSK
 • MARATHON
 • W&H
 • MICRO NX
 • ASEPTICO
 • BIEN AIR
 • MARIOTTI
 • WOODPECKER
 • GOLDENT
 • COXO
 • SOCO
 • VENTON
 • DENTIS
 • DIO
 • SILFRADENT
 • SAESHIN
 • ACTEON

این برند ها برخی از مواردی هستند که تا حدودی بیشتر از سایر برند‌ها (نام های تجاری) شناخته شده‌تر هستند.

سرعت دستگاه موتور ایمپلنت

از آنجایی که در اکثر موتور ایمپلنت ها آنگل پیش فرض با نسبت 20 به 1 قرار داده می‌شود و هم چنین به دلیل کاهنده بودن این آنگل، سرعت این آنگل‌ها در برندهای مختلف متفاوت خواهد بود(در بازه 15 تا 500 هزار دور در دقیقه)

میزان تورک(گشتاور)

دستگاه های موتور ایمپلنت وظیفه سوراخ کردن فک و استخوان را دارند،در نتیجه میزان تورک و گشتاور یکی از مولفه های اصلی این دستگاه می باشد که در حین خرید دستگاه موتور ایمپلنت باید به آن توجه داشت.میزان گشتاور دستگاه موتور ایمپلنت ها در برندهای مختلف متغیر است و حدودا در بازه 5 تا 80 نیوتون بر سانتی متر مربع می باشد.

حجم خروجی پمپ سرم(میلی لیتر در دقیقه)

در هنگام جراحی ایمپلنت فک بیمار سوراخ شده و در نزدیکی استخوان آلولوآر فیکسچر ایمپلنت جایگذاری می شود،به دلیل کلاس خطر بالای این جراحی لازم است به جای آب شهری از سرم شستشو استفاده شود که تزریق این سرم به صورت اتوماتیک و دستی از طریق دستگاه موتور ایمپلنت صورت می گیرد.

برندهای مختلف این دستگاه دارای میزان حجم خروجی متفاوتی می باشند و بازه آن حدودا بین 90 الی 120 میلی لیتر در دقیقه می باشد.

تعداد حافظه(Memory) پیش فرض

تعداد حافظه پیش فرض دستگاه های موتور ایمپلنت در برندهای مختلف بین 6 الی 10 برنامه می باشد که به صورت دستی می‌توان سرعت، گشتاور، میزان خروجی پمپ سرم، جهت چرخش و… را تنظیم کرد.

نوع پدال

پدال های دستگاه موتور ایمپلنت در دو نوع ساده و Multi-Function  وجود دارد. در نوع ساده دستور از طریق پدال صادر شده و آنگل شروع به کار می کند اما در نوع مولتی فانکشن علاوه بر این مورد قابلیت کنترل سایر ویژگی ها از جمله:

 • جهت چرخش
 • شماره برنامه پیش فرض
 • میزان حجم تزریق پمپ سرم و…

نیز وجود دارد که البته موارد ذکر شدده در برندهای مختلف این دستگاه متفاوت می‌باشد.

دارای اپتیک LED

داشتن نور LED می تواند ناحیه جراحی را روشن تر کرده و در نتیجه دید بهتری را در ناحیه درمان به دندانپزشک می دهد.99 درصد از دستگاه های موتور ایمپلنت موجود در بازار دارای نور LED می باشند.

صفحه نمایش رنگی لمسی و یا ساده

با توجه به سیاست تولید،ساخت و فروش هر برند اندازه صفحه نمایش و نوع صفحه نمایش متفاوت است.در برخی از دستگاه های موتور ایمپلنت صفحه نمایش به صورت لمسی و در برخی دیگر به صورت ساده می باشد.

دستگاه هایی که دارای صفحه نمایش لمسی می باشند امکان کار با دستکش را برای دندانپزشک فراهم کرده اند در نتیجه بدون نگرانی از بابت انتقال عفونت می توانید دستگاه هایی که دارای صفحه نمایش لمسی هستند را خریداری نمایید.

نوع هندپیس میکروموتور

هندپیس های میکروموتور دستگاه موتور ایمپلنت در دو نوع ذغالی و بدون ذغال وجود دارند که نوع بدون ذغال این دستگاه ها دارای صدای کمتری می باشند و کیفیت و کارکرد بهتری دارند و هم چنین عمر مفید این دستگاه ها در مقایسه با نوع ذغالی بیشتر است که در حین خرید موتور ایمپلنت بهتر است به این نکات توجه داشته باشید.

نوع کالیبراسیون خودکار

بعد از خرید دستگاه و قبل از شروع کارکرد دستگاه موتور ایمپلنت برای اولین بار دستگاه باید کالیبر شود که البته این مورد در خیلی از مواقع پس از فروش توسط فروشندگان تجهیزات دندانپزشکی رعایت نمی شود.عدم کالیبراسیون دستگاه قبل از اولین استفاده،اختلال چندانی در کارکرد دستگاه ایجاد نخواهد کرد اما نکات گفته شده طبق توصیه کمپانی های سازنده می باشد.

تیم فروش دنتی اسمایل تمامی نکات گفته شده در رابطه با تجهیزات دندانپزشکی را با دقت و حساسیت بالا و هم چنین تجربه کافی در حوزه تجهیزات،مطابق با توصیه های هر کمپانی در اختیار دندانپزشکان محترم قرار می دهد.

وزن هندپیس میکروموتور


وزن هندپیس میکروموتور در دستگاه های موتور ایمپلنت متفاوت می باشد و بین 50 تا 160 گرم متغیر می باشد که هرچه وزن هندپیس سبک تر باشد،کاربری راحت تری برای دندانپزشک خواهد داشت.

قیمت دستگاه موتور ایمپلنت

قیمت دستگاه موتور ایمپلنت دندانپزشکی با توجه به برند دستگاه،امکانات و…متغیر است.به دلیل حساسیت جراحی ایمپلنت بهتر است از دستگاه های بهتر با قیمت بالاتر استفاده شود که البته تیم فروش دنتی اسمایل در تلاش است بهترین نوع دستگاه مورد نطر را مطابق با بودجه ای که در نظر گرفته اید به شما معرفی نماید.حدود قیمت موتور ایمپلنت در حال حاضر بین 50 تا 150 میلیون می باشد.

خدمات پس از فروش دستگاه موتور ایمپلنت

خدمات پس از فروش یکی از موارد مهم در خرید دستگاه های دندانپزشکی می باشد که شما می توانید دستگاه موتور ایمپلنت دندانپزشکی را در برند دلخواه خود و مشاوره تخصصی و رایگان از کارشناسان فروش شرکت دنتی اسمایل با 10 سال خدمات پس از فروش خریداری نمایید.

گارانتی دستگاه موتور ایمپلنت

گارانتی دستگاه های دندانپزشکی یکی از ملاک های اساسی در حین خرید دستگاه برای دندانپزشکان می باشد که گارانتی دستگاه با توجه به برند آن می تواند متفاوت باشد. بیشتر دستگاه های موتور ایمپلنت موجود در بازاز دارای 12 ماه گارانتی تعمیر و تعویض قطعات می باشند که شما می توانید اورجینال دستگاه مورد نظر را با گارانتی اصلی از شرکت دنتی اسمایل خریداری نمایید.

پرفروش ترین موتور ایمپلنت های موجود در کشور ایران

در ادامه به معرفی تعدادی از موتور ایمپلنت‌های پر فروش می‌پردازیم:

موتور ایمپلنت NSK مدل Surgic-AP

این دستگاه ساخت کشور ژاپن می باشد و توسط یکی از شناخته شده ترین و مطرح ترین کمپانی های سازنده،ساخت و تولید می شود

قیمت موتور ایمپلنت NSK مدل Surgic-AP حدود 110 میلیون تومان می باشد.

موتور ایمپلنت Micro-Nx مدل Impla-Nx

این دستگاه موتور ایمپلنت ساخت کشور کره جنوبی می باشد و به دلیل خدمات پس از فروش و پشتیبانی بسیار عالی توسط کمپانی سازنده و نماینده رسمی فروش، دستگاهی نام آشنا و خوش آوازه در میان دندانپزشک است.

قیمت موتور ایمپلنت Micro-Nx مدل Impla-Nx در حدود 95 میلیون تومان می باشد.

موتور ایمپلنت Aseptico مدل AEU-1000

موتور ایمپلنت Aseptico مدل AEU-1000 ساخت کشور آمریکا می باشد.این موتور ایمپلنت به دلیل آپشن های زیادی که دارد دستگاهی شناخته شده در تمام دنیا می باشد.اگر به دنبال دستگاه سبک وزن اما دارای میکروموتور بسیار قدرتمند هستید این دستگاه می تواند گزینه مناسبی باشد.در حال حاضر قیمت دستگاه موتور ایمپلنت Aseptico مدل AEU-1000 حدود 120 میلیون تومان می باشد که می توانید اورجینال این دستگاه را با گارانتی معتبر و خدمات پس از فروش از شرکت دنتی اسمایل خریداری نمایید.

موتور ایمپلنت Woodpecker مدل Implanter

موتور ایمپلنت Woodpecker مدل Implanter یکی دیگر از دستگاه های پرفروش می باشد که توسط کمپانی محبوب وودپیکر طراحی و ساخته شده است که ساخت کشور چین می باشد.  موتور ایمپلنت وودپیکر دارای کالیبراسیون خودکار فرکانس و هم چنین کنترل اتوماتیک سرعت و گشتاور می باشد. کمپانی وودپیکر به دلیل پشتیبانی بسیار قوی و خدمات پس از فروش عالی از جایگاه خوبی در میان دندانپزشکان برخوردار است.

قیمت موتور ایمپلنت Woodpecker مدل Implanter حدود 88 میلیون تومان می باشد که شما می توانید اورجینال این دستگاه را با بهترین شرایط پرداخت و گارانتی معتبر شرکتی به صورت اقساطی از فروشگاه دنتی اسمایل خریداری کنید.

موتور ایمپلنت MARATHON مدل Krafit-Ki20

این موتور ایمپلنت دستگاه ساخت کشور کره جنوبی می‌باشد و یکی از پرطرفدارترین دستگاه های موتور ایمپلنت در میان دندانپزشکان می باشد که تا کنون میزان رضایت بالایی را به خود اختصاص داده است.

قیمت موتور ایمپلنت MARATHON مدل Krafit-Ki20 حدود 100 میلیون تومان می باشد.

موتور ایمپلنت Saeshin مدل Traus SIP20

این موتور ایمپلنت ساخت کشور کره جنوبی می باشد و از مزایای این دستگاه می توان به قابلیت تنظیم سرعت و گشتاور در بازه های بیشتر نسبت به دیگر دستگاه ها اشاره کرد.

قیمت دستگاه موتور ایمپلنت Saeshin مدل Traus SIP20 حدود 120 میلیون تومان می باشد که می توانید اورجینال این دستگاه را از شرکت دنتی اسمایل خریداری نمایید.

موتور ایمپلنت GOLDENT مدل C-sailor Pro

این دستگاه موتور ایمپلنت یکی از مقرون به صرفه ترین و با کیفیت ترین برند ها در میان سایر دستگاه ها میباشد که تا به امروز با ساخت و تولید و عرضه سایر دستگاه های دندانپزشکی جایگاه خوبی را در میان دندانپزشکان بخصوص ایران کسب کرده است.این دستگاه ساخت کشور چین میباشد.

قیمت دستگاه موتور ایمپلنت GOLDENT مدل C-sailor Pro در حدود 65 میلیون تومان میباشد که میتوانید با شرایط پرداخت بسیار خوب همراه با گارانتی شرکتی و معتبر از دنتی اسمایل تهیه نمایید.

موتور ایمپلنت و موتور 5 کاره COXO مدل C-Sailor Pro

موتور ایمپلنت و موتور 5 کاره COXO مدل C-Sailor Pro همانطور که  گفته شد 5 کاره میباشد و میتوان در موارد ایمپلنت،اندو و عصب کشی دندان، ترمیمی و زیبایی،موارد لابراتواری و انواع جراحی ها استفاده کرد.

داخل پک این دستگاه بصورت فابریک یک عدد آنگل با نسبت 5:1 و یک عدد آنگل 6:1 قرار داده شده و همینطور امکان اتصال انواع آنگل ها و هندپیس های مستقیم با نسبت های تبدیل متفاوت وجود دارد.این دستگاه موتور جراحی میتواند در اکثر درمان ها به شما کمک کند تا درمان بیمار به بهترین شکل ممکن انجام شود.

قیمت دستگاه موتور ایمپلنت 5 کاره COXO مدل C-Sailor Pro حدودا 65 میلیون میباشد که میتوانید با گارانتی معتبر از شرکت دنتی اسمایل خریداری نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *